Pojištění zvířat


Pojištění zvířat

Každý kdo má doma pejska nebo kočku, tak ví, že návštěva veterinárního lékaře není levnou záležitostí. I veterinární ošetření je možné nazvat pojistnou událostí. Máte pojištěného pejska? A co Vaše kočka?

Pojištění se vztahuje na úhradu nákladů za ošetření ve veterinárním zařízení v případě náhlého onemocnění nebo v případě úrazu zvířete. Pojistit lze pes domácí či kočka domácí.

Pojištění veterinární péče je vhodné pro každého pejska, případně kočku. Nejenže získáte jistotu, že v případě zlomeniny nebo zdravotních obtíží a nutného ošetření Vám s úhradou ve velké míře pomůže i pojišťovna, ale je možnost připojistit si odpovědnost za škody způsobené pejskem, případně jeho úhyn.

U nás je sjednání samotné smlouvy skutečně on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku. U pojištění zvířat je nutné pouze absolvovat prohlídku u vašeho veterináře a následně pojišťovně poštou dodat záznam o této prohlídce a kopii některých dokladů.

Veterinární pojištění

Předmětem pojištění jsou nutné, účelně a neodkladně vynaložené náklady pojištěného na nezbytnou veterinární léčbu.

Na co se pojištění vztahuje:

  • veterinární vyšetření, ambulantní ošetření
  • hospitalizace, anestezie
  • chirurgické zákroky vč. implantací
  • použití diagnostických přístrojů, použitý materiál
  • náhradní ubytování psa či kočky v hotelu pro zvířata nebo náhradní chovatelská péče během hospitalizace majitele
  • předepsaná medikace (vyjma potravinových doplňků vč. vitamínů, homeopatických přípravků a léčiv)

Místem plnění je obvykle Česká republika.

Cena pojištění veterinární péče se odvíjí od výše vybraného pojistného limitu, stáří pojišťovaného zvířete a frekvence placení pojistného.

Pojištění úhynu

Předmětem pojištění je škoda vzniklá úhynem nebo nutným utracením pojištěného zvířete. Jedná se o pojištění obnosové – při úhynu obdržíte sjednanou částku. Místem plnění je obvykle Česká republika.

Připojištění odpovědnosti z vlastnictví pojištěného zvířete

Připojistit si také můžete pojištění odpovědnost za škody způsobené Vaším pejskem (uteče Vám a způsobí dopravní nehodu, ublácený skočí na souseda, který bude mít zrovna nový kabát a podobně). Zahrnuta je újma na zdraví vč. duševních útrap, škoda na věci a finanční újma.

Místem plnění je obvykle Česká republika a také Evropa v případě přechodného pobytu pojištěného.

On-line kalkulace pojištění domácích zvířat