Pojištění zvířat


Pojištění zvířat

Cestovní pojištění psa a kočky na dovolenou

Chystáte se vzít svého čtyřnohého kamaráda s sebou na zahraniční dovolenou? Nezapomeňte mu zařídit očkování, tetování či mikročip, pas a pojistěte si ho pro případ veterinárního ošetření.

V rámci cestovního pojištění si lze sjednat připojištění nákladů veterinární léčby. Takové pojištění hradí náklady veterinární léčby či úhynu zvířete. Pojistit lze pouze psi a kočky do určitého stáří (nejméně 3 měsíce, navýše 10 roků – různě dle pojišťoven) a pouze pro turistickou cestu. Tuto volbu stačí zaškrtnout ve druhém kroku:  

 

srovnání cestovního pojištění

V rámci tohoto pojištění je tedy kryta zejména veterinární léčba zvířete při cestě a pobytu v zahraničí v případě akutní nemoci nebo úrazu zvířete – součástí jsou samotné veterinární výkony, použitý materiál, hospitalizace a předepsané léky. Podrobnosti hledejte v pojistných podmínkách konkrétních pojišťoven.

Vašemu mazlíčkovi musíte před cestou do zahraničí zařídit:

  • pas zvířete s identifikačním číslem
  • tetování nebo mikročip, aby bylo možné ověřit totožnost zvířete
  • platné očkování proti vzteklině
  • osvědčení o zdravotním stavu před cestou – získáte u veterináře

Toto platí pro všechny státy Evropské unie. Některé (např. Velká Británie, Irsko) mohou vyžadovat další očkování a potvrzení. Vždy se pečlivě informujte o požadavcích konkrétního státu a také u vaše přepravce.

Při sjednávání cestovního pojištění také doporučujeme zvolit připojištění odpovědnosti, které pokryje i situace, pokud vaše zvíře způsobí v zahraničí někomu újmu na zdraví nebo jinou škodu.

Uzavřít cestovní pojištění pouze pro samotné zvíře možné není. Doporučujeme zvíře pojistit v rámci připojištění na cestovním pojištění jeho páníčka /který je uveden jako majitel v očkovacím průkazu/